Sosnova – ostatnia runda Mistrzostw Czech w Supermoto

W ubiegły weekend na torze w Sosnovej odbyła się ostatnia runda otwartych Mistrzostw Czech w Supermoto. Piękna jesienna pogoda sprzyjała szybkiej jeździe na torze i wieczornym rozmowom na ostatniej już w tym roku rundzie.

Do końca sezonu dotrwali tylko najbardziej wytrwali zawodnicy i tak w najsilniejszej klasie S1 do rywalizacji stanęło ich sześciu, w tym nasz reprezentant, aktualny Mistrz Polski – Paweł Leśków #43. Stawka była bardzo mocna i po biegach klasyfikacyjnych Paweł startował do wyścigu z ostatniej szóstej pozycji.

Zaraz po starcie wyprzedził Ludvika Petra i zaczął atak na następnego w kolejności Lukasa Duchacka. Jeden z tych ataków okazał się zbyt agresywny i w rezultacie Paweł zaliczył upadek, który zepchnął go ponownie na ostatnie miejsce.

W drugim wyścigu nasz reprezentant nie popełnił już tego błędu i po szybkim wyprzedzeniu Ludvika Petra przystąpił do ostrożnych prób wyprzedzenia kolejnego zawodnika – Lukasa Duchacka. Zabrakło jednak czasu na wykonanie tego zadania i ostatecznie Paweł zajął piąte miejsce w tym wyścigu, jak i w całych zawodach.

W klasyfikacji końcowej sezonu nasz zawodnik zajął bardzo dobre siódme miejsce i na trwałe już wszedł do pierwszej dziesiątki jednej z mocniejszych europejskich lig, do których zalicza się właśnie czeska seria supermoto. Gratulujemy sukcesu i przypominamy, że to jeszcze nie koniec emocji w tym roku. Już w najbliższy weekend kadra Polski w supermoto wystartuje w zawodach Supermoto of Nations we Włoszech.